VII. évfolyam, 6. szám (2010. március 09.)
Kleinhappel Miklós 2010.03.09. 18:57
A teljes szám az NYME SEK honlapján érhető el!
NYME SEK HÍRLEVÉL
VII. évfolyam 6. szám 2010.03.09.
Felkészült az akkreditációra a SEK három kara A Savaria Egyetemi Központ három karát a tervek szerint márciusban akkreditálja a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB). A karokon az elmúlt év az akkreditációra történő felkészülés jegyében telt. A Bölcsészettudományi, a Természettudományi és Műszaki, valamint Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kar elkészítette önértékelési dokumentációját. A dokumentumok részletesen bemutatják és értékelik a karok eddigi tevékenységét, illetve kijelölik azok céljait. Az oktatás, a kutatás és a működés színvonalának emeléséhez fontos, hogy az egyetemi központ tisztában legyen erőforrásaival, illetve azokkal gazdálkodni tudjon. Ennek érdekében intézményünk rendszeresen értékeli tevékenységét, teljesítve ezzel a MAB akkreditációra vonatkozó követelményeit is. Az önértékelési anyagok az intraneten, a Minőségfejlesztési dokumentumtár menüpontra kattintva minden munkatársunk számára elérhetők. Az önértékelésre alapozva a SEK a Felsőoktatási Minőségi Díjra is benyújtotta pályázatát. A pályázat célja a minőségfejlesztés módszereinek alkalmazásában kiemelkedő teljesítményt nyújtó és folyamatos fejlődést mutató felsőoktatási intézmények és szervezeti egységeik elismerése. A díjat azok az intézmények nyerhetik el, melyekben többek között a folyamatos, stratégiai jellegű minőségfejlesztés az intézmény és a szervezeti egységek életének meghatározó részét képezi. A pályázati kiírás és a Savaria Egyetemi Központ által benyújtott pályázat is elérhető a fentebb említett dokumentumtárban.
(Kleinhappel Miklós)
Előadás Andalúziáról Ma 18 órakor Andalúziáról tart előadást Tasnádi Róbert a C–épület nagyelőadójában. A szervező a Magyar Földrajzi Társaság Nyugat-magyarországi Osztálya. A rendezvényen gitáron játszik Locskai László.
(Kleinhappel Miklós)
Észt-finn-lett est Észt-finn-lett kulturális estet rendez a Bölcsészettudományi Kar Uralisztikai Intézeti Tanszék március 17-én, az AGORA–Savaria Filmszínházban. A program 18 órakor A Balti-tenger mélyén című fotókiállítás megnyitójával kezdődik. 18.30-kor René Vilbre Itt voltam című, 2008-ban készült filmjét tekinthetik meg az érdeklődők. Ezt követően a részt vevők mai észt filmről szóló beszélgetésen vehetnek részt Anu Kippastoval, a Magyarországi Észt Intézet igazgatójával.
(Kleinhappel Miklós)
Stresszmentesek lettek az iskolák Az Egészséges Ifjúságért Alapítvány Stresszmentes iskolákért elnevezésű kampányának záró rendezvényét csütörtökön tartották a Parlamentben. A rendezvényen a Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kar Egészségfejlesztési Intézet oktatói és hallgatói is képviseltették magukat – tájékoztatta hírlevelünket Nagyváradi Katalin főiskolai tanársegéd. A Stresszmentes iskolákért modellprogramról több cikkben is beszámoltunk; a rövid összefoglaló Országos projekt az Egészségfejlesztési Intézetben címmel hírlevelünk VI. évfolyam, 32. számában, a http://www.bdtf.hu/News/Attachments/301/NYME%20SEK%20H%C3%ADrlev%C3%A9l%20VI.%20%C3%A9vf.%2032.%20sz%C3%A1m%202009.09.11.pdf címen érhető el.A csütörtöki nyílt nap célja az volt, hogy egyrészt felhívja a figyelmet az iskolában megjelenő feszültségi állapotok korai felismerésére és a hatékony beavatkozásra annak érdekében, hogy ezek ne állandósuljanak, ne váljanak kezelhetetlenné és ne vezessenek szenvedélyszer-használathoz, agresszív viselkedéshez, öngyilkossági kísérletekhez. Másrészt, hogy egy alternatív, négy hazai városban (Vác, Pécs, Miskolc és Szombathely) már alkalmazott módszert mutasson be a jelenség kezelésére. A nyílt napon szakemberek, diákok és tanárok osztották meg gondolataikat a jelenségről a résztvevőkkel. A rendezvényt az Országgyűlés Ifjúsági, Szociális és Családügyi Bizottsága, valamint az Egészséges Ifjúságért Alapítvány szervezte. A nyílt napot dr. Katona Béla, az Országgyűlés elnöke és dr. Vidorné dr. Szabó Györgyi, az Országgyűlés Ifjúsági, Szociális és Családügyi Bizottságának elnöke nyitotta meg. A délelőtti programban előadást tartott dr. Czeizel Endre orvos-genetikus, valamint dr. Ranschburg Jenő, dr. Popper Péter és dr. Vekerdy Tamás pszichológus. Délután a meghívott iskolák tanulói és tanárai fejthették ki gondolataikat a Stressz és iskola című témakörben. Egyetemünket Takács Anikó és Tasnády Fanni harmadéves, egészségfejlesztés szakirányos hallgató képviselte. Plenáris workshop keretében húsz percben fejtette ki gondolatait – a programban részt vevő szombathelyi középfokú oktatási intézmények képviseletében – Danka Dávid, a Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 10. osztályos tanulója.
(Kleinhappel Miklós)
|